Göcek Fitness
Göcek Fitness

Göcek Fitness

 

Fitness, fiziksel uygunluk anlamına gelen, günlük hayatta daha çok zindelik ve fiziksel uygunluk için yapılan egzersizlerin bütünü için kullanılan terim. Fitness ile vücut geliştirme farklı kavramlardır.

 

Fitness Yararları Nelerdir?

 

 Fitness'in sağlığa pek çok yararı bulunmaktadır. Fitness yapan kişilerde yoğun miktarda endorfin, testesteron ve östrojen salgılanır. Bu da kişinin kendini psikolojik olarak çok daha iyi hissetmesini sağlar. Fitness yapan kişiler zinde kalabilirler. Fitness vücudun forma girmesini sağlarken özgüveni de arttırmaktadır.

 

 Enerji miktarını arttıran fitness sayesinde metobolizma da çok hızlı çalışır. Düzenli fitness yapmak uykuyu düzenlemektedir. Düzenli bir şekilde fitness yapmak kişiyi stresten uzaklaştırarak kalp ve damar sistemini güçlendirmektedir. Kalori yakılmasını sağlayan fitness özellikle şeker hastaları için de önerilmektedir. Fitness yapmak hızlı ve pratik düşünmeyi sağlar. Bunun yanı sıra uzun süre fitness ile uğraşan kişilerde kansere yakalanma riskinin de çok düşük olduğu görülmüştür. Fit bir vücuda sahip olmak için düzenli fitness yapmak da çok önem taşır.

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014